TFFHGD GENEL MERKEZ BASIN AÇIKLAMASI.

29.11.2013

BASIN AÇIKLAMASI24 Kasım 2013 tarihinde oynanan Medical Park Antalyaspor-Fenerbahçe maçının hakemi Çağatay Şahan’ın müsabakayı yönetimiyle ilgili 25.11.2013 tarihli HABERTÜRK gazetesi spor sayfasında, Serdar Ali Çelikler imzasıyla “FUTBOLUN ADALETİ” başlığı altında yayınlanan yazıda, eleştiri hakkını kullanırken, üslubunu çok çirkin ve holigan taraftarın sesi olan bir görüntü ifadesiyle kullanmış olduğuna şahit olduk.

 Biz Hakem Camiası olarak, futbol Camiasının paydaşları arasında Camiamızla birlikte basın Camiasının da var olduğunu biliyoruz. Aynı paydaşlardan bir kişinin üyemiz hakkından yapmış olduğu yorumu kabul etmemiz mümkün değildir.

 TFFHGD Yönetim Kurulu olarak, Camiamızı teşkil eden tüm mensuplarımızın kişiliğine, kalitesine ve dürüstlüğüne inancımız ve güvenimizin tam olduğunu açıkça ifade ediyoruz. Türk Futbol Hakem Camiası mensuplarının kamuoyu nezdinde güvenilirlik ve saygınlıklarının zedelenmesine sebep olacak hiçbir davranışa karşı tepkisiz kalmayacağımızı, üyelerimizin her türlü haklarının korunması için hukuki sürecin derhal başlatılacağını ve Yüce Türk Adaleti önünde hesap sorulacağını bir kez daha vurguluyoruz.

 Futbol dünyasının tüm bireylerini saygılı olmaya, karşılıklı sevgi ve saygı içinde daha sağduyulu, yapıcı ve sorumlu olmaya davet ettiğimizi, kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

 TFFHGD YÖNETİM KURULU

  
1682 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın