HİF HAKEMLERİNE DUYURU
ACİL HİF HAKEMLERİNE

 Hif Hakemliği İçin Gerekli Belgeler: Diploma fotokopisi veya Öğrenci Belgesi, Sabıka Kaydı, ' Adet Resim, Sağlık Ocağından rapor ve Nüfüz Cüzdan Fotokopisi

Sayın İHK Başkanları;

Sizlerden gelen geribildirimlerden sonra Anadolu Üniversitesi Hakem Sertifikası ve bizim süreçlerimiz ile ilgili aşağıdaki noktaları vurgulamak isteriz.;

1. 29 Nisanda yürürlüğe giren yeni MHK Talimatı ile ‘HİF Hakemliği’ sistemimizden kalkmıştır.

2. Bu tarihten sonra açılan HİF Hakemliği kursları; sizlerin hakem ihtiyacını gidermek ve bu tarihten önce başvuru yapmış adaylar için oluşturulmuş bir ara çözümdür.

3. 29 Nisan sonrasında kurslardan mezun olan hakemlere MHK talimatının 31. Maddesine göre her türlü Amatör Müsabakada görev verilebilir. Ancak, bu uygulamanın sadece ihtiyaç durumunda (yeterli sayıda görevlendirilecek hakem bulunmaması halinde) yapılması gerekir.

4. 29 Nisan sonrasındaki HiF Hakem kurslarından mezun olan hakemler, İl Hakemi olabilmek için AÜ Sertifikasını almak zorundadır.

5. Sertifikaya 18 yaşın altındaki hakemler başvuru yapamazlar. Bu nedenle 18 yaşını doldurmamış hakemler yine sizler tarafından uygun gördüğünüz Amatör Müsabakalarda görevlendirilebilir. Ancak 18 yaşını doldurduktan sonra Sertifikayı almak şartı ile İl Hakemliğine yükselebilirler.

6. AÜ Sertifikası için başvuruların 18 Ekim 2013 tarihine kadar AÜ web sitesinde belirtilen şekilde yapılması gerekir. Bir sonraki AÜ sertifika programı Ocak 2014 de açılacaktır.

 

Saygılarımızla

Hakem İşleri Müdürlüğü

  
2164 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın